Dobra farba i koloryzacja zgodna ze sztuką fryzjerską to przepis na piękny kolor włosów w domu. Ale to nie wystarczy, aby efekty farbowania utrzymać jak najdłużej. Zobacz, co trzeba zrobić, aby pigment nie wypłukiwał się z włosów zbyt szybko, a pasma nie stały się jałowe i przesuszone.

Używaj szamponów do włosów farbowanych

Pierwsza zasada pielęgnacji włosów farbowanych mówi: stosuj szampon do włosów z gamy kosmetyków profesjonalnych i przeznaczonych właśnie do włosów koloryzowanych. To absolutna konieczność, zwłaszcza jeśli farbujesz włosy na intensywne kolory, takie jak róż, czerń, rudy, błękit. Szampony zawierają składniki chroniące kolor, a także filtry UV, które zapobiegają płowieniu odcieni od słońca. Mogą mieć pigmenty, które podbijają lub niwelują niepożądane odcienie. Pomagają w utrzymaniu chłodnego blondu czy głębokiej czerni, ale chronią włosy również przed przesuszeniem, działaniem słońca, uszkodzeniami mechanicznymi. Nawilżanie i regeneracja włókna włosów po zabiegu farbowania jest niebywale istotna.

Odżywka zdejmująca żółte lub pomarańczowe odcienie

Wzmocnieniem dla szamponu do włosów będzie odżywka do włosów blond lub czarnych, która pomaga pozbyć się z włosów odcienia rudości lub żółci. Odżywki i płukanki mogą mieć kolor fioletowy lub niebieski i powodują, że barwa włosów traci swoje ciepło i miedziane refleksy. Chłodny odcień pogłębi się w ramach stosowania odżywek, a dodatkowym benefitem będzie pielęgnacja – warto szukać produktów wzbogaconych na przykład o proteiny, które odżywiają włosy lub emolienty, które je chronią i wygładzają.

Po farbowaniu zastosuj odżywkę zakwaszającą

Po farbowaniu włosów używanie odżywki zakwaszającej ma kilka korzyści. Zabieg może zaburzyć naturalne pH skóry głowy i włosów, prowadząc do przesuszenia i uszkodzenia. Odżywki zakwaszające pomagają obniżyć pH, co może zapobiec utracie wilgoci. Dodatkowo, składniki chemiczne używane podczas farbowania mogą otworzyć łuski włosów, co sprawia, że stają się one bardziej podatne na uszkodzenia. Odżywki zakwaszające zamykają łuski włosów, chroniąc włosy, zwiększając ich blask i poprawiając ich kondycję. Ponieważ poprawiają strukturę włosów, odżywki zakwaszające mogą również pomóc w przedłużeniu trwałości koloru włosów po farbowaniu.

Sposób na nabłyszczenie włosów farbowanych

Czasem zależy Ci nie na zmianie koloru czy odcienia, ale na nadaniu włosom farbowanym blasku jak od razu po zabiegu. Sięgnij po odżywkę lamelarną. To kosmetyk dawniej zarezerwowany do użytku tylko w gabinecie fryzjerskim. Dziś możesz stosować wodę z lamelami w domu. Czym są lamele? To malutkie cząstki aktywne, składające się z nabłyszczających aminokwasów i substancji nawilżających, które wnikają w uszkodzone struktury włosów i je wypełniają. Powierzchnia włosów staje się idealnie gładka i błyszcząca. Aplikuj odżywkę na wilgotne włosy, omijając skórę głowy i masuj przez kilka-kilkanaście sekund. Spłucz ciepłą wodę i wysusz. Włosy farbowane będą wygładzone i maksymalnie błyszczące.

Czego unikać po farbowaniu włosów? Wskazówka

Nie każdy o tym wie, ale szampony przeciwłupieżowe mogą przyczynić się do szybkiego wypłukiwania się koloru z włosów. Lepiej z nich zrezygnować, jeśli farbujesz włosy i skontaktować się z dermatologiem, który zaleci inny środek do walki z łupieżem.

 

Artykuł sponsorowany

0 thoughts on “Koloryzujesz włosy w domu? Sprawdź, jak utrzymać ich kolor jak najdłużej!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *