Czy zwracasz wystarczającą uwagę na pielęgnację swoich włosów? Odpowiednia troska o ich kondycję nie jest wcale czasochłonna ani nie wymaga wielu kosmetyków. Dobrze jest jednak wiedzieć, z których produktów nie warto rezygnować. Oto 5 kosmetyków do pielęgnacji włosów przydatnych przy każdym ich typie i przynoszącym wyraźne efekty w postaci zdrowej, pięknej i błyszczącej fryzury.

1. Lekka odżywka ze składnikami nawilżającymi

Podstawowe wsparcie kondycji włosów, dostarczanie im nawilżenia i odżywienia powinno polegać na stosowaniu odżywki o lekkiej, nieobciążającej konsystencji. Musisz wiedzieć, że podczas mycia włosów wypłukujesz z nich nie tylko zanieczyszczenia czy sebum, ale również ich naturalną barierę, która chroni je przed nadmierną utratą nawilżenia. Zastosowanie odżywki po każdym myciu włosów pomoże im odbudować tę barierę i odzyskać pełną równowagę.

2. Odżywcza maska regenerująca

Na co dzień warto korzystać z lekkich odżywek, jednak od czasu do czasu włosom przyda się solidniejsza dawka składników odżywczych. Maska na włosy suche i zniszczone ma wspomóc ich regenerację i niemal natychmiastowo poprawić kondycję. Włosy po jej zastosowaniu stają się bardziej lśniące, mocniejsze i mniej podatne na złamania. Łatwiej się również układają, poddają stylizacji i rozczesują.

Po maskę regeneracyjną sięgaj raz na tydzień lub dwa, stosując się do zaleceń producenta zawartych na opakowaniu. Nie korzystaj z niej zbyt często – włosy nie będą w stanie wchłonąć nadmiaru cennych składników dostarczanych im w zbyt krótkim czasie.

3. Szampon dopasowany do potrzeb skóry głowy

Szampon to najczęściej używany kosmetyk do włosów, jednak co ważne, przy wyborze tego produktu weź pod uwagę przede wszystkim potrzeby skóry głowy. To przede wszystkim ją powinien oczyścić szampon, zarazem jej nie przesuszając ani nie podrażniając. Pamiętaj, że zdrowa skóra głowy przekłada się na mocne, zdrowe i piękne włosy, dlatego nigdy jej nie zaniedbuj.

Jeśli zmagasz się z łupieżem, podrażnieniem czy swędzeniem skóry głowy, wybieraj delikatne szampony ze składnikami, które pomogą przywrócić skórze równowagę. Postaraj się również nie myć włosów ani zbyt często, ani zbyt rzadko, nie przesuszając jej, ani nie narażając na kontakt z nadmiarem gromadzącego się na niej sebum.

4. Serum lub olejek zabezpieczający końcówki

Z całej długości włosów to końcówki są najbardziej narażone na różnego rodzaju uszkodzenia, przesuszenie i rozdwajanie. Uszkodzone końcówki włosów nie tylko odbierają im nieco uroku, ale także istotnie je osłabiają. Pamiętaj, żeby regularnie je podcinać, chroniąc w ten sposób włosy na całej długości. Nie zapominaj również o odpowiedniej pielęgnacji końcówek.

Serum i olejki do końcówek to produkty, które wciera się zwykle w wilgotne lub suche włosy i pozostawia na nich bez spłukiwania. Dostarczają one końcówką solidnej dawki nawilżenia, dodają im blasku, ułatwiają ich rozczesywanie, a także zabezpieczają je przed uszkodzeniami.

5. Kosmetyki chroniące włosy przed wysoką temperaturą

Jednym z najczęstszych powodów przesuszenia czy zniszczenia włosów jest ich przegrzewanie urządzeniami takimi jak prostownice, suszarki czy lokówki. Chociaż pomagają one w stylizacji, przez wykorzystanie bardzo wysokich temperatur negatywnie wpływają na kondycję włosów, zwłaszcza używane regularnie.

Zawsze przed użyciem prostownicy czy lokówki nałóż na włosy produkt zapewniający im ochronę termiczną. Takie kosmetyki to zwykle mgiełki i olejki, które rozprowadza się po całej długości włosów.


Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *