Marzysz o błyszczących, wygładzonych włosach niczym tafla wody? Oto kilka sposobów na odżywienie, wygładzenie i nabłyszczenie włosów. Niektóre z nich kosztują zaledwie kilka złotych. Wszystkie polegają na maksymalnym wygładzeniu struktury włosa – im jest ona gładsza, tym intensywniej odbija światło, więc ma wysoki połysk. Wolisz papkę z żelatyny czy innowacyjną wodę lamelarną? Sprawdź  sposoby na lustrzaną taflę na włosach.

Olejowanie włosów na podkładzie nawilżającym

Do tej pory olejowałaś włosy, ale miałaś problem ze spłukaniem tłustej warstwy? A może olej za bardzo obciążał pasma, przez co włosy były przyklapnięte i brakowało im objętości? Wypróbuj koniecznie sposób olejowania włosów na podkład z odżywki nawilżającej lub czystego ekstraktu z aloesu. Podkład nawilży włosy, a olej zapobiegnie utracie wilgoci z ich wnętrza. Łatwiej też będzie go spłukać. Możesz użyć zwykły olej rzepakowy albo oliwę, którą masz w kuchni. Jak jeszcze łatwiej pozbyć się tłustego osadu z włosów? Przed sięgnięciem po szampon, nanieś na włosy odżywkę, która go emulguje. Po spłukaniu odżywki umyj włosy szamponem – będą sypkie, gładkie i lśniące.

Płukanka cytrynowa do włosów

Kwas cytrynowy cudownie działa na włosy, regenerując jego wiązania od środka. Wymieszaj 1 łyżkę produktu z 1 litrem wody. Po umyciu włosów szamponem po prostu polej płukanką wilgotne pasma. Wystarczy stosować tę metodą 1-2 razy w tygodniu, by uzyskać doskonały rezultat nawilżenia i nabłyszczenia włosów.

Laminowanie włosów żelatyną

Żelatyna lub opcjonalnie galaretka to wspaniały produkt nabłyszczający włosy. Żelatyna jest źródłem protein, które otulają włosy osłonką zapobiegającą utracie wilgoci. Umyj włosy mocno oczyszczającym szamponem – wsyp jedną łyżkę żelatyny i dolej trzy łyżki gorącej wody. Rozpuść galaretkę i następnie poczekaj chwilę, aż nieco ostygnie i napuchnie. Dodaj następnie do mieszanki łyżkę ulubionej maski lub odżywki do włosów. Papkę nałóż równomiernie na włosy. Owiń głowę ręcznikiem i poczekaj 30-40 minut, aż maska zacznie działać. Wskazówka – laminowanie włosów żelatyną jest skuteczniejsze, gdy jest ciepło!

Domowa maseczka z bananów

Banany są bogate w minerały i witaminy. To też świetne humektanty, czyli składniki nawilżające. Rozgnieć widelcem jednego banana i rozprowadź go na włosach od nasady po same końce. Tyle wystarczy, by za około złotówkę mieć doskonałej jakości maseczkę nawilżająco-wygładzają. Możesz też wzbogacić mieszankę łyżką miodu lub łyżeczką oliwy. Następnie zmyj i wysusz. Zabieg ten ułatwia regenerację i nabłyszcza włosy od nasady po same końce.

Woda lamelarna do włosów

Nie masz czasu na samodzielne przygotowywanie maseczek? Sięgnij po wygodny w użyciu, zdrowy dla włosów i błyskawiczny produkt. Jaki efekt daje woda lamelarna do włosów? Wygładza je lepiej niż zabieg laminacji żelatyną, a zawarte w niej proteiny w kilka sekund regenerują włosy. Do tego odżywka lamelarna działa ekspresowo. Wystarczy 8 sekund, aby jej składniki wniknęły we włosy. Stosuje się ją jak normalną odżywkę ze spłukiwaniem – po umyciu włosów szamponem. Kosztuje około 30 zł, a jedna butelka wystarczy na kilka zabiegów domowej laminacji. Wypróbuj koniecznie!

 

Artykuł sponsorowany

0 thoughts on “5 domowych sposobów na błyszczące włosy – każdy za kilka złotych!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *