Twoje stopy są każdego dnia narażone na nacisk, działanie kosmetyków i przede wszystkim na wysuszenie i inne czynniki zewnętrzne. Nie jest łatwo nawilżyć stopy, bo to zadanie wymagające dokładnej i codziennej pielęgnacji. Istnieją jednak kosmetyki, które pomogą Ci w tym zadaniu. Poznaj najlepsze składniki nawilżające Twoje stopy.

Dlaczego stopy mogą być suche?

Przyczyn takiego stanu rzeczy może być dość dużo. Przede wszystkim każdego dnia nasze stopy są narażone na nacisk w trakcie chodzenia, co już samo w sobie jest dużym obciążeniem. Poza tym w stopach nie ma niestety gruczołów łojowych, które będą je chronić przed wysuszeniem. Gdy stopy stają się mniej nawilżone, stąd już prosta droga do pęknięć, wysuszenia i zrogowaciałej skóry. U niektórych taki stan rzeczy jest także uwarunkowany genetycznie lub zależny od pory roku. Niezależnie od tego, co powoduje problem suchych stóp, nie zmieni się z dnia na dzień ich kondycji, ale trzeba to robić przez jakiś czas i używać kosmetyków ściśle przeznaczonych do pielęgnacji stóp. Smarowanie ich zwykłym kremem zupełnie nie wystarczy, bo kremy do stóp muszą mieć specjalną formułę, aby poradzić sobie z grubszą skórą w tej okolicy.

Tych składników szukaj w kremach do stóp

Aby skutecznie działać na swoje stopy, musisz dać im dokładnie takie składniki, które złuszczą grubą skórę, pozwolą Ci jej z łatwością się pozbyć, a także te nawilżające stopy. Wśród najbardziej znanych składników kosmetyków do stóp, wymienia się na przykład mocznik, który przede wszystkim zmiękcza naskórek na stopach i sprawia, że warstwa rogowa w tym miejscu jest bardziej przepuszczalna. Wtedy łatwiej jest zadziałać nawilżająco na stopy. Jeśli stężenie mocznika jest powyżej 10%, to działa on zarówno złuszczająco, jak i regenerująco. Mocznik wzmacnia warstwę hydrolipidową skóry. Ceramidy to ważne składnik kremów do stóp, bo wypełniają warstwę rogową naskórka, czyniąc ją bardziej szczelną. Dobre kremy do stóp zawierają także oleje naturalne, które dzięki swojej konsystencji pozwalają na zmiękczenie skóry i natłuszczenie jej.

Nie zapomnij o kilku wskazówkach dotyczących dbania o stopy

Jeśli chcesz wypróbować domowe sposoby, takie jak peeling z cukru i oliwy z oliwek czy moczenie stóp w soli, możesz je dołożyć do codziennej pielęgnacji. Jednak nic nie zastąpi smarowania stóp kremami z aktywnymi składnikami, najlepiej minimum raz dziennie. Skóra stóp jest na tyle gruba i wymagająca, że wymaga ciągłej pielęgnacji, a na pewno regularnej. Wykonaj raz na jakiś czas pedicure w gabinecie kosmetycznym, aby pozbyć się grubszej warstwy skóry. Następnie możesz samodzielnie dbać o takie pięty, nawilżać je, zmiękczać i samodzielnie ścierać w domu. Podstawa to złuszczanie stóp, zmiękczanie ich i nawilżanie. Dobry krem do stóp powinien zawierać składniki przeznaczone do skóry w tym rejonie, czyli na przykład ceramidy i kwas salicylowy, ale także mleczan amonu. Mleczan amonu złuszcza skórę, ale jej nie podrażnia, co ma duże znaczenie w przypadku wrażliwej skóry.

 

Artykuł sponsorowany

0 thoughts on “Wypielęgnowane i gładkie stopy to Twoja wizytówka”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *