Wykonując manicure w domu, często zastanawiamy się nad wyborem lakieru do paznokci – jego marki, rodzaju i ceny. Ceny wahają się od kilku do kilkudziesięciu złotych, a liczba wariantów może przyprawić o zawrót głowy. Co więcej, lakiery hybrydowe są nieco droższe od klasycznych. Czy naprawdę? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Ile kosztuje lakier hybrydowy?

Lakiery klasyczne można kupić już za ok. 6 zł, choć najczęściej nie są one dobrej jakości – niewygodnie się nakładają, szybko gęstnieją w buteleczce i nie zawsze są trwałe. Te droższe, od 30 do 60 zł, zwykle są łatwiejsze w nakładaniu, mają ładniejszy połysk i większą trwałość. Na pewno więc warto wybierać te renomowanych firm, pamiętając jednak, że dobry klasyczny manicure – podobnie jak hybrydowy – wymaga bazy i topu, a także dwóch warstw koloru.

Lakiery hybrydy kosztują zwykle około 40 zł. Ceny różnią się nieznacznie w zależności od marki, ale za tę kwotę kupimy hybrydy topowych marek, o bardzo wysokiej jakości. Tutaj również potrzebna jest baza i top, tak samo, jak w przypadku lakierów klasycznych. Na czym więc polega różnica? Przede wszystkim na trwałości wykonanej stylizacji. Nawet najdroższy klasyczny manicure wytrzyma bez uszczerbku zaledwie kilka dni, może tydzień, jeżeli nie będziemy zbyt często moczyć rąk. Tymczasem lakier hybrydowy utrzymuje się 2-3 tygodnie i dopiero po tym czasie trzeba go zdjąć, żeby opracować paznokieć, uzupełnić bazę i wykonać nową stylizację.

Lakiery klasyczne szybciej się zużywają

Łatwo więc wyliczyć, że w przypadku hybrydy malujemy paznokcie 2-3 razy rzadziej, a zatem oszczędzamy produkt. Lakier hybrydowy o tej samej pojemności i zbliżonej cenie wystarcza na o wiele dłużej, niż tradycyjny. Dodatkowo klasyczne emalie do paznokci “lubią” zasychać w buteleczce, nawet szczelnie zamkniętej. Po pewnym czasie reszta niezużytego lakieru nadaje się tylko do wyrzucenia.

Hybrydy dobrych firm kosztują mniej więcej tyle samo, co dobre lakiery klasyczne, ale wolniej się je zużywa. Nawet, jeśli doliczyć koszt lampy UV, hybryda będzie nam się opłacać. Nie bez znaczenia jest też fakt, że oszczędzamy sporo czasu, ponieważ możemy wykonywać manicure rzadziej i szybciej – bez czekania, aż lakier wyschnie.

Hybryda się opłaca

Podsumowując, jeżeli regularnie robimy w domu manicure, samodzielnie pielęgnując i malując paznokcie, lakiery hybrydowe są dobrym wyborem. Taka stylizacja zajmuje mniej czasu, szczególnie, gdy nabierzemy wprawy, a raz kupione produkty wystarczają na długo. Dodatkowo możemy zdecydować się na lakier hybrydowy 3w1 lub 5w1, który stworzono do wykonywania neutralnego manicure jednym kosmetykiem, bez potrzeby używania oddzielnej bazy i topu. Można je dostać w odcieniach nude, beżach, różach i lekkich brązach, a w wersji 5w1 posłużą także za lakier do nadbudowy paznokcia.

Wybierając kosmetyki do manicure hybrydowego zwróć uwagę na jakość. Warto kupować produkty wiodących, znanych marek – zwłaszcza, że ceny hybrydy nie są wygórowane, a najlepsze firmy oferują także tutoriale i kursy.

 

Artykuł sponsorowany

0 thoughts on “Czy lakiery hybrydowe są drogie?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *