Zdawać by się mogło, że tuszowanie rzęs to najłatwiejsza czynność w makijażu. Tymczasem może nieświadomie popełnić przy tym wiele błędów, skończywszy na sposobie przechowywania tuszu, zaś na wyborze samego tuszu począwszy. Podstawą bezproblemowego wykonania tego elementu makeupu jest sięgnięcie po tusz z odpowiednią szczoteczką. Jakie są ich rodzaje i jak dopasować szczoteczkę do Twoich indywidualnych potrzeb? Jaki tusz do rzęs wybrać i jak o niego dbać, by makijaż był szybki i sprawiał jak najmniej problemów, a jego efekt spektakularny? Sprawdź!

Jak dobrać tusz do rzęs z odpowiednią szczoteczką, która odpowie na Twoje potrzeby?

Rzęsy mogą być bardzo różne – gęstsze lub rzadsze, bardziej podkręcone lub mniej, dłuższe lub krótsze, plączące się lub nie etc Dobierając właściwy tusz do rzęs, warto zwrócić uwagę na specyficzne potrzeby Twoich rzęs tak, by dobrać do nich nie tylko właściwy tusz, ale również taki, który posiada odpowiednią szczoteczkę.

Wybierając szczoteczkę, weź pod uwagę:

  • Kształt szczoteczki

Być może nawet nie masz takiej świadomości, gdyż zwykle ukryte są w opakowaniu, ale możesz spotkać się z przeróżnym kształtem szczoteczek. Istnieją szczoteczki proste, wklęsłe, takie, które na końcu mają grubszą kępkę włosia lub np. szczoteczki w kształcie stożka, przerzedzonej choinki etc Wybór szczoteczki uzależnij od anatomii Twojego kształtu oka, powiek, rzęs i ich naturalnych potrzeb. W każdym przypadku możesz postawić na szczoteczkę, która ma włosie o różnej długości, co ułatwi Ci bezproblemową aplikację tuszu również na dolnej powiece. Dobrze zaprojektowane i wyprofilowane szczoteczki dotrą do samej nasady Twoich rzęs, sprawdź np. tusz Geniusz 5w1.

  • Gęstość szczoteczki

Im gęstsza szczoteczka, tym bardziej równomiernie i szybciej pokryje naturalnie gęste rzęsy tuszem bez ich sklejania. Jednak jeśli zależy Ci na precyzyjnym rozczesaniu rzęs, zrobi to świetnie szczoteczka twardsza, np. silikonowa lub gumowa.

  • Rodzaj włosia

Najczęściej spotyka się 3 rodzaje szczoteczek:

  • z bardzo delikatnym włosiem
  • z „silikonowym” włosiem
  • z włosiem „gumowym”

Wybór uzależnij od swoich indywidualnych potrzeb. Im większą skłonność do podrażnień mają Twoje oczy, tym bardziej delikatną szczoteczką, z delikatniejszym włosiem powinnaś wybierać. Za najbardziej higieniczne uważane jest włosie silikonowe. Jeśli Twoje rzęsy nieustannie samoistnie się plączą, idealna będzie dla Ciebie szczoteczka z włosiem „gumowym”, które precyzyjnie je rozczesze i rozdzieli.

Gdy rodzaje szczoteczek masz już opanowane, przejdźmy do samego tuszu.

Dramatyczne spojrzenie za milion dolarów? Sprawdź, jak dopasować tusz do rzęs, by odpowiadał Twoim potrzebom, podkreślał naturalne atuty i rozwiązywał ich problemy!

  • Chcesz nadać rzęsom objętości i maksymalnego pogrubienia? Wypróbuj np. tusz do rzęs Avon Exxtravert.
  • Marzysz o spektakularnie długich rzęsach, ale Twoje mają skłonność do plątania i sklejania? Bez wątpienia powinnaś sięgnąć po prostu po tusz wydłużający rzęsy, zwróć jedynie uwagę na szczoteczkę. Sprawdź np. wydłużający tusz do rzęs Avon Geniusz ze sprytnie zaprojektowaną i specjalnie wyprofilowaną szczoteczką.
  • Efekt sztucznych rzęs bez konieczności przyklejania sztucznych rzęs? Nic bardziej prostszego, wypróbuj np. wodoodporny Avon tusz do rzęs Delightfull.
  • A może chcesz poszaleć z kolorem? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Również eksperymentując z kolorem, możesz znaleźć idealny tusz do swoich rzęs, z dobrze dopasowaną do nich szczoteczką, np. niebieski tusz do rzęs Exxtravert, który dodatkowo nada im maksymalnej objętości.

Jak dbać o tusz do rzęs, by służył Ci jak najdłużej, nie kruszył się i nie zbierał na szczoteczce irytujących grudek, które utrudniają aplikację?

Tuszom do rzęs nie służy ekspozycja na słońce. Na jego trwałość i utrzymanie walorów dobrze zadziała przechowywanie go w zacienionym miejscu. Błędem, który zapewne często popełniasz nieświadomie w trakcie malowania, jest wielokrotne wkładanie szczoteczki do opakowania, by nabrać odpowiednią ilość tuszu. Cóż, wiadomości mamy 2 i obie nie są dobre. Takie działanie nie tylko źle wpływa na sam proces tuszowania, powodując sklejanie się rzęs, zatem efekt odwrotny od zamierzonego, ale i na trwałość i stan samego tuszu. Podczas malowania szczoteczkę powinnaś zanurzyć w tuszu maksymalnie 2 razy, kilkukrotnie ją obracając w środku, upewniwszy się po wyjęciu jej z fiolki, że nie ma na niej grudek. Taka ilość spokojnie wystarczy, by na rzęsach znalazła się potrzebna ilość tuszu, by wyglądały bosko. Reszta to już kwestia Twojej staranności i pewnej ręki. Wielokrotne wkładanie i wyjmowanie szczoteczki podczas jednej sesji makijażu powoduje, że do środka dostaje się powietrze, które wpływa na stan kosmetyku. Pamiętaj, że optymalna żywotność nawet najlepiej przechowywanego tuszu do rzęs to maksymalnie 3-4 miesiące.

 

Publikacja na zlecenie partnera, tj. Avon

0 thoughts on “Top 3 najlepszych tuszy do rzęs. Który wybrać?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *